Üye Ol Giriş Yap
Mp4izle .COM

Alien: Covenant (2017)

Yaratık: Covenant

advice Film izlerken sorun yaşamamak için:
- Filmi izlemeye başlamadan, 10 dakika önce başlatınız.
- Film yükleniyor ama başlamıyorsa sayfayı F5 tuşuna basarak yenileyin.
- Filmin izlenmeye hazır olabilmesi 30 saniye sürebilir.
Yorum yazmak için üye olmanız yada üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Film için En Son Yorumlar

gokcer-g 23 Ağustos 2019 Cuma
"Alien: Covenant" filmini daha önceki film olan "Prometheus" filmini izlemeden ve bir çok cevap bekleyen sorunun farkında olmadan izleseydim, aksiyon ve kaliteli görsel efektleri ile beğenirdim. Ridley Scott'a sormak isterim; "Yaşın başına mı vurdu?" "Prometheus" gibi üst seviye ve insanda merak uyandıran harika bir bilim kurgu filminden sonra neden önceki filmdeki hiç bir soruya yanıt vermeyen, her şeyi havada bırakan ve önceki film hiç var olmamış gibi davranan bir film yaptığını anlamak çok zor. Hele ki iki film arasında beş sene gibi uzun ve iyi bir senaryo yazmak için zaman varken. Sanki adamın kafasına esmiş ve "Prometheus" filmini kullanarak, insanları sinemaya çekecek bir film yapayım demiş. Michael Fassbender haricinde dikkate değer bir oyuncu da olmayan kadrosu yetersiz. Karakterler sanki sadece filmi doldurmak için ve yaratıklara yem olmak için senaryoya eklenmiş. Tipik bir Alien filmi. Bir çok yaratık ve avlayacakları bir çok insan av. Başlar da önceki film ile ilişki kurulacakmış gibi görünen "Alien: Covenant", daha sonra tekdüze ve basmakalıp bir yaratık filmine dönüşüyor. Beklentinizi düşük tutun yoksa yönetmenin bu zorlama filmini izlediğinize pişman olabilirsiniz.
hakan-a 23 Ağustos 2019 Cuma
Farklılık yaratan 2012 yapımı "Prometheus", hem Alien serisinin hayranları hem de birçok bilim kurgu sever için çıtayı yükseltmişti. Ancak gelin görün ki aynı yönetmen Ridley Scott'ın bu devam filmi şapa oturmuş. "Alien: Covenant" tam bir hayal kırıklığı ve bunun nedeni yönetmenin önceki filmin hikayesini ileriye götürmek yerine önceki filmin sahneleri ile çorbaya dönmüş tipik bir Alien filmi yapmak istemesi. Filmin ilk yarısı gerilimli ve merak uyandırıcı olsa da ikinci yarısı alışılmış bir "insanları öldüren canavar" mantığında ilerlemeyi seçiyor. Oyunculuklar sağlam ve görsel efektler müthiş ancak önceki filmdeki etkenler yavaş yavaş etkisini yitirdikçe ayrıca Ridley Scott, inatla bir önceki filmde merak edilen sorulara yanıt vermeyi reddettikçe ve üstüne üstlük filmin hayal kırıklığı yaratan sonu gerçekleşince, film iyice sinir bozucu bir hal alıyor. "Alien" serisi ile keşfedilmeyi bekleyen çok daha fazla malzeme var ancak bu filmden sonra belki de giderek tutarsız ve oldukça özensiz hale gelen yönetmen Ridley Scott'ın kenara çekilme vakti geldi.
sertan-p 23 Ağustos 2019 Cuma
Yönetmen Ridley Scott, bu uzaylı yaratıkların nasıl hayata başladığını anlatmaya devam etmek için yine kamera arkasında. "Prometheus" gibi bu filminde görsel efektleri harika. Her ne kadar bu yeni film görsel olarak daha koyu olsa da, yönetmen yine de güçlü bir görsel film çıkarmayı başarmış. Önceki filme göre "Alien: Covenant", seyirciye daha geniş bir karakter yelpazesi sunuyor ancak karakter gelişimi izleyicinin bağlanmasını sağlayacak kadar kuvvetli değil. Akılda kalıcı bir yönleri yok. Bu filmdeki en iyi oyunculuklar Michael Fassbender ve Danny McBride'a ait. Katherine Waterston kadın baş rol oyuncu olarak dikkat çekse de, bu ince senaryoda kayboluyor. Filmde kullanılan bazı ölüm sahneleri, modası geçmiş ve tahmin edilebilir yöntemler dahilinde gerçekleşiyor. Kanlı sahneler ve şiddet önceki Alien filmlerine göre bir üst seviyede denilebilir. "Prometheus" gibi sıra dışı bir filmden sonra bir çok yönden yetersiz kaldığını düşündüğüm "Yaratık: Covenant", filmdeki bir çok boş karakter ve aşırı kanlı sahneleri ile akılda kalıcı bir film olmaktan çok uzaklarda. Filmin tahmin edilebilir sonu gerçekleştiğinde "bu filmi yapmanın amacı neydi?" diye kendime sordum. Filmi tek bir Alien filmiymiş gibi görüp, aksiyona odaklanırsanız izlenebilir ama "Prometheus" ile ilişkilendirmeyi denerseniz hayal kırıklığı.
can-a 23 Ağustos 2019 Cuma
Anlaşılan yönetmen Ridley Scott, 2012'nin en iyi filmlerinde olan "Prometheus" filminin devamı olan bir filmi nasıl yazacağını bilemediğinden, kısa ve kötü önceki film sahneleri ile birbirine bağlanmış, sıradan bir Alien filmi yapayım demiş. Böylece bir önceki filmin muhteşem potansiyelini "Alien: Covenant" filmi ile boşa harcamış oldu. Sanırım yazarlar, "Prometheus" filminde geliştirilen hikaye ve cevap bekleyen soruları, mühendislerin insanlığın yaratıcısı olup olmadığı, onların nereden geldiği, neden bizi yaratıp sonra yok etmek istemeleri gibi önemli cevapları vermek yerine, insanları yakalayan ve öldüren aynı hikayeyi izleyicilerin suratına fırlatmışlar. Filmin oyuncu kadrosu iyi olmadığı gibi, hiç bir eğitim görmemiş gibi görünen ve insanlığı uzak yıldızlara taşımakla görevli ancak bir o kadar da yılmış ve kafasız karakterler de filmin basitliğini perçinliyor. "Yaratık: Covenant", önceki filmin başladığı yere geri dönüş yapıyor, buna ek olarak ne yapacağını bilemeyen yazarlar ve yönetmen bir devam filmi gibi görünen ve aslında olmayan bu filmle başarısız oluyorlar. Bununla birlikte, daha önceden görmediğim gerilim ve korku yok ayrıca hikaye bir çok boşluk içeriyor. Bu kötü yazılmış filmde öne çıkan tek unsur ise David ve Walter karakteri ile Michael Fassbender. Görsel efektler harika, aksiyon iyi ve bir çok kanlı sahne var. Bunun dışında kötü yazılmış ve önceki filme hiç bir cevap vermeyen sıradan bir Alien filmi.
Mp4izle.Com © 2015-2020 Mp4izle.Com'da bulunan tüm filmler, bütün internet kullanıcılarının serbestçe izleyebilecekleri üçüncü taraf sunucularda barındırılmaktadır. Mp4izle.Com'da ki filmlere ilişkin her türlü yasal konular, Mp4izle.Com'un bağlı olmadığı, film dosyalarını sunucularında barındıran kişi ve kurumlarla ele alınmalıdır. İletişim
Design & Development by GK©R